Telefon : 0850 532 9529

Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu demektir. Web sitenizin, belirli aramalar için arama motorlarındaki (başta Google olmak üzere) sonuçlarda, ilk sayfada ve hatta ilk sıralarda yer alması için yapılan işlemlerdir. Günümüzde artık bütün işyeri sahipleri şirketlerini anlatacak bir web siteleri olması gerektiğinin farkındalar. Çünkü web sitesi bir işyerinin kartvizitidir. Bir kullanıcı şirketiniz ya da sizinle ilgili bir bilgi bulmak istediği zaman arama motorlarını kullanıyor. Eğer web siteniz yoksa kullanıcılar sizin yerinize web sitesi olan rakiplerinizin hizmetleri ile ilgili bilgileri buluyor ve maalesef siz bu kullanıcılara ulaşamıyorsunuz.

SMO (Sosyal medya optimizasyonu) da SEO ile birlikte düşünülebilir. Bunu da kısaca, sosyal paylaşım sitelerinde (özellikle facebook twitter,google plus, instagram vb..) sitenizin tanıtılması, yer almasıdır.

SEO’ya Neden İhtiyaç Duyarız?

SEO çalışması yaptırdığınızda, hedef kitlenize etkin bir şekilde ulaşırsınız. Özellikle Google Seo çalışması ile Türkiye’deki arama motoru pazarının %90′dan fazlasını elinde bulunduran Google üzerinden hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz. Bu da müşterilerinizin ve satışlarınızın çoğalması, işinizin büyümesi demektir!

SEO‘da amaç hedeflenen arama kelimeleriyle bir arama yapıldığında doğal yani organik sonuçlarda bir veya ikinci sayfada yer alabilmektir. STAK Bilişim web sitenizi ve iş hedeflerinizi inceleyerek anahtar kelimeleri seçmede size rehberlik eder. Seo danışmanlığınızı üstlenir.

SEO uzun süreçli ve çok yönlü ve derinlikli bir çalışma gerektirir. Hedeflerinizi belirlerken seo hizmetlerinin bu yönünü göz önüne almalısınız. Daha net açıklamak gerekirse, sitenizin yapısının arama motorlarında ön sırada çıkması için yapısının uygun olup olmadığının kontrol edilmesi bu işin başlangıç noktasıdır ve sadece bu iş için aşağıda sıraladığımız işlemlerin yapılması gereklidir.

  • Google Analytics Raporu
  • Ziyaretçi Davranışı Analizi
  • Hedef Seçimi
  • Browser Uyumluluğu
  • Pozisyon Değerlendirme
  • Google Webmaster Kurallarına Uyum
  • Keyword Analizi
  • Rekabet Analizi
  • Web site Kod Analizi’nin yapılması gerekir.

Daha öncede belirttiğimiz gibi SEO hizmetleri emek ve zaman gerektiren çalışmalardır. Üzerinde uzun saatler çalışılması gerekir. Yorucu çalışma hayatınızdan SEO uyumlu bir site yapmanıza fırsat kalmayabilir. Fakat siz hiç düşünmeyin! STAK Bilişim seo danışmanlığınızı yapabilecek bir firmadır ve web sitenizi her açıdan SEO uyumlu hale getirebilir. Arama motoru optimizasyonunuz için gerekli tüm çalışmaları yapar. Size sadece sonucu izlemek kalır!

İNTERNETTE ARANIP BULUNAN NEDEN SİZ OLMAYASINIZ?

Alexa

Alexa Sıralamanızda düşüş, değerlerinizde yükselme gösterir.

Arama Motoru

Arama motorlarında sayfalarınızın indekslenmesinin hızlı olur.

Google

Googleda yükselmeniz ve rakiplerinize karşı daha fazla kitleye ulaşma.

Kelima Bazlı Kazanç

En önemlisi sitenizin kelime bazlı arama motorlarında yükselmesi ve hit sayınızda artış gösterir.